• هنر ما معماری آینده مطلوب شماست
  • آینده هم اکنون است
  • هر چه آينده پيش بيني ناپذير تر ، آينده پژوهي ضروري تر
  • ما مخالفان سر سخت پیش بینی آینده هستیم/ما سازنده گان آینده هستیم
1
گزارشات و تحلیل ها

در این گزارش جدای از تجربه تلخ پلاسکو،به بررسی تمامی ابعاد این فاجعه خواهیم پرداخت و امیدواریم تحلیل این حادثه، ضمن تلاش برای ارائه راهکارهای مفید و مناسب  ، سرآغاز یک تحول عظیم در بخش مدیریت بحران باشد.

این گزارش به مهم ترین مباحث نشست  وزیران گروه 20 که در نوامبر 2016میلادی در  چین برگزار شد و همچنین نشست مقدماتی وزرای علوم، فناوری و نوآوری کشورهای عضو گروه 20 اختصاص یافته است  که در رصدخانه علم وفناوری شاخص پژوه ترجمه و در اختیار غلاقه مندان قرار گرفته است.

در دنیایی که ابرقدرت‌های اقتصادی برای تصاحب دنیای بازی و سرگرمی‌های دیجیتالی از هرگونه اطلاعات مکانی و زمانی کاربران و گیمرهای خود استفاده می‌کنند، فقدان یک سیستم اطلاعاتی در یک ساختمان شناخته‌شده مرکز پایتخت و ناگوارتر از آن در تیم‌های امدادی کشور به مراتب دردناک‌تر از آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو تهران است.

 هدف اصلی این مطالعه  بررسی استراتژی و تجارب کشورهای مختلف در صنعت خودروسازی و احصای موارد قابل انطباق آنها در صنعت خودروسازی ایران است.

گزارش معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری که به هیات دولت ارائه شد نشان داد وضعیت ایران در حوزه اقتصاد دانش بنیان و نوآور در شاخص‌های جهانی ۴۲ رتبه بهبود یافته است.

یونسکو در تازه ترین گزارش خود، تحریم های شدید علیه ایران را عامل تقویت علوم و تولیدات علمی داخلی و استفاده از آن در فناوری های بومی دانست.

نگاهی گذرا به آمار منتشر شده نشان می دهد، در سال گذشته، حدود 800 محصول فناورانه در پارک ها و مراکز رشد تولید شده اند

دکتر مهراد جدیدترین آمار تولید علم ایران را در سال ۲۰۱۶ بر اساس مستندات پایگاه استنادی اسکوپوس اعلام کرد

اﺯ ﻛﻞ ﺛﺮﻭﺕ ﺟﻬﺎﻥ ﺣﺪﻭﺩ 86 ﺗﺮﻳﻠﻴﻮﻥ اﻥ ﻳﻌﻨﻲ ﻣﻌﺎﺩﻝ 34.3 ﺩﺭﺻﺪ اﻥ ﻓﻘﻄ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ اﻣﺮﻳﻜﺎ ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ

1 2 3 4 5
آخر بعدی

انتشارات

نشریه علمی آموزشی آینده پژوهی

 

فصلنامه علمی تخصصی شاخص کارآفرینی

 

1

اخبار
تماس با ما

اصفهان - دانشگاه اصفهان - پژوهشگاه شاخص پژوه

فکس: 37932608-031
تلفن: 36701031-031

Email address: info@spstino.com

 


دوستان ما