• - مشکلات موجود کشور با تکيه بر علم و پژوهش قابل حل است . مقام معظّم رهبري مدظله‌العالی
  • - دستيابي به قله‌هاي رفيع علم و رسيدن به جايگاه اولي علم جهان آرماني تحقيق‌يافتني است. مقام معظّم رهبري مدظله‌العالی
  • ـ علم‌گرايي‌ و علم‌محوري بايد در همه بخش‌ها گفتمان مسلط جامعه شود. مقام معظّم رهبري مدظله‌العالی
  • - فضاي عمومي کشور بايد فضاي ترويج، توليد، گسترش علم، تحقيق و پرورش عالم و محقق باشد. مقام معظّم رهبري مدظله‌العالی
  • هنر ما معماری آینده مطلوب شماست
  • آینده هم اکنون است
  • هر چه آينده پيش بيني ناپذير تر ، آينده پژوهي ضروري تر
  • ما مخالفان سر سخت پیش بینی آینده هستیم/ما سازنده گان آینده هستیم
1
ده فرصت برای کسب و کار در زمینه نوزادان

آیا شما به نوزادان علاقمندید؟ آیا به ایجاد کسب و کار شخصی و خویش فرمایی راضی هستید؟ اگر پاسخ شما به هر دو سوال مثبت است،پس ایجاد کسب و کاری در زمینه کودکان و نوزادان می تواند برای شما مناسب باشد.

اگر شما در آفریقا یا آسیا زندگی می کنید، به دلیل نرخ بالای باروری و زاد و ولد و تولد میلیون ها نوزاد به صورت سالانه در این دو منطقه شانس موفقیت بالاتری در این نوع کسب و کار دارید. مزایای این نرخ بالای زاد و ولد در آینده موضوع بحث پیچیده ای است. با اینحال ما در اینجا تنها به کسب و کارهای بالقوه ای که می تواند پاسخگوی قسمتی از نیازهای این جمعیت بالایی از نوزادان باشد اشاره می کنیم.

حتی اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که نرخ زاد و ولد سالیانه کمتری دارد، باز هم می توانید بازار مناسبی داشته باشید. پدر و مادر این نوزادان حاضرند پول زیادی را برای خوشحال نگه داشتن فرزندشان پرداخت کنند. در ادامه به ده شغل بالقوه در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

1. مراقبت روزانه
رکود اقتصادی جهانی قسمت اعظمی از زنان را مجبور کرده است که روزها بیرون از کارها مشغول به کار باشند. به همین دلیل است که حتی کسانی که تازه مادر شده اند نیز زمان کمی برای سپری کردن با فرزندشان دارند. اما همین افراد حاضرند برای نگهداری خوب از فرزندانشان هزینه قابل توجهی را پرداخت کنند و در چنین مواقعی خمات نگهداری روزانه بسیار کارآمد خواهد بود. اگر به نگهداری از کودکان علاقمند هستید باید مرکز مراقبت روزانه خود را تاسیس کنید. خبر خوب اینکه برای این کار شما به مدرک رسمی خاص یا سرمایه اولیه قابل توجهی نیاز ندارید.

2. اسباب بازی
بچه ها اسباب بازی ها را دوست دارند و وقتی آن ها را داشته باشند خوشحال تر هستند. به همین دلیل والدین همیشه تا جایی که برایشان مقدور باشد برای کودکانشان اسباب بازی می خرند و سود عظیمی را عاید مالکان این کسب و کارها می کنند. انواع وسایل بازی از جغجغه گرفته تا ماشین های کوچک اسباب بازی در هر شرایط اقتصادی و همیشه با تقاضای بالایی مواجه هستند. پس اقدام به شروع کسب و کاری در زمینه تولید یا فروش اسباب بازی را در نظر داشته باشید.

3.پوشاک نوزاد
به دلیل رشد سریع نوزادان،آنها خیلی سریع احتیاج به لباس های جدید پیدا می کنند. اگر پیراهن جدیدی برای نوزادتان بخرید به احتمال زیاد این لباس تازه تا دو ماه آینده دیگر مناسب او نخواهد بود. به همین دلیل تقاضای بالایی در پوشاک نوزادان وجود دارد.
اگر به فکر ورود به بازار پوشاک نوزادان هستید دو انتخاب پیش روی شما قرار دارد: تولید یا فروش لباس نوزاد. که هر کدام سودآوری خاص خود را دارد.

4. غذای نوزاد
تقاضا برای تنقلات و غذای مصرفی نوزادان همیشه بالا است. مادران همینطور که نوزادان بزرگ تر می شوند، به دنبال جایگزین های غذایی به جای شیر مادر می گردند. پس اگر به دنبال ایجاد کسب و کار در زمینه نوزادان هستید این مورد را نیز به خاطر داشته باشید.

5. طراحی اتاق کودکان و نوزادان
اتاق های کودکان به گونه خاصی طراحی می شوند تا آنها سرگرم و آرام شوند و در آن اتاق احساس راحتی داشته باشند و این کاری نیست که هر کسی صلاحیت انجام آن را داشته باشد. بنابر این مراکز نگهداری کودکان،درمانگاه های کودکان و حتی مادران برای طراحی چنین اتاق هایی، طراحان متخصص در این زمینه را استخدام می کنند. اگر در کشیدن نقاشی و طراحی مورد علاقه کودکان مهارت دارید می توانید در زمینه خدمات طراحی اتاق نوزادان فعالیت اقتصادی داشته باشید.

6. پوشک بچه
نوزادان بیش از هرچیز دیگری به این محصول نیاز دارند. بنابراین مادران نیاز دارند تا همیشه به مقدار لازم از این محصول در منزل و همراه خود داشته باشند تا در صورت لزوم سریع جای نوزاد را عوض کنند. به دلیل اینکه تقاضای بالایی برای این محصول وجود دارد تولید یا فروش پوشک بچه یکی از گزینه های خوب در کسب و کار به شمار می رود.

7. محصولات مراقبت از پوست نوزاد
همه نوزادان را دوست دارند. اما نوزادی که تمیز و آراسته باشد توجه بیشتری را به خود جلب می کند. این دقیقا همان چیزی است که یک مادر برای نوزاد خود می خواهد. بنابراین برای رسیدن به این هدف حاضر است مبلغ قابل توجهی بپردازد. به همین دلیل محصولاتی مانند صابون بچه،پودر بچه، لوسیون نوزاد،دستمال مرطوب بچه خیلی سریع به فروش می روند.

8. لوازم جانبی نوزادان
در کنار همه این مواردی که نام برده شد لوازم جانبی از قبیل روروئک،چراغ خواب مخصوص نوزادان و کودکان،محصولات کمک کننده برای تغذیه کودک و امثال ای موارد نیز تقاضای بالایی در بازار دارند.

9. وبلاگ درمورد نوزادان
اگر شما مهارت هایی در زمینه آموزش افراد و نوشتن دارید می توانید از طریق یک وبلاگ به مادران، نحوه صحیح و توصیه شده مراقبت از نوزادان را آموزش دهید. اگر اطلاعات شما با کیفیت بالایی باشد و بتوانید پاسخگوی سوالات افراد در این زمینه باشید، توجه بسیاری از افراد به وبلاگ شما جلب خواهد شد و پس از اینکه بازدید کننده های وبلاگ شما بالا و بالاتر رفت می توانید به روش های مختلف از جمله تبلیغات از آن وبلاگ کسب درآمد کنید.

10. بازرگانی به صورت وابسته
اگر هیچ سرمایه ای برای شروع کسب و کار ندارید، می توانید برای شرکت های موجود بازاریابی انجام دهید. به این صورت که محصولات را به صورت اینترنتی به فروش برسانید و کارمزد خود را بردارید. هرچه بیشتر بفروشید درآمد بالاتری کسب خواهید کرد.
 

نوشته آجرانو تونی مارتین   

ترجمه: رصدخانه علم و فناوریانتشارات

نشریه علمی آموزشی آینده پژوهی

 

 

فصلنامه علمی تخصصی

   

1