• هنر ما معماری آینده مطلوب شماست
  • آینده هم اکنون است
  • هر چه آينده پيش بيني ناپذير تر ، آينده پژوهي ضروري تر
  • ما مخالفان سر سخت پیش بینی آینده هستیم/ما سازنده گان آینده هستیم
1
داغ ترین روند های دیدبانی آموزش الکترونیک برای سال 2016
آیا می خواهید بدانید که چه کلان روندهایی برای دنیای آموزش الکترونیک در سال 2016 پیش رو داریم؟ در این مقاله، شش کلان روند برای سال آینده دیده بانی کرده ایم، به طوری که شما می توانید شرکت خود را با آخرین و بزرگترین روندهای آموزش الکترونیک به روز رسانی کنید. بنابراین پیش به سوی استقبال سال نو از برخی از این ابزارها، فناوری ها و ایدئولوژی هاو استراتژی های مدرن، آموزش الکترونیک را در سازمان خود ارتقا و یکپارچه کنیم.
 
هیچ تضمینی برای آنچه که در آینده اتفاق خواهد افتاد، وجود ندارد. با این حال، با بررسی های  دقیق تر در روندهای تکنولوژی فعلی ما می توانیم یک نگاه اجمالی به آنچه قرار است که در صنعت آموزش الکترونیک بوجود آید داشته باشیم . بازی های مجازی ، اتوماسیون سازی ، و پاسخگویی تنها برخی از موضوعات داغی هستند که همه در مورد آن در سال 2016 و فراتر از آن صحبت می کنند. این باعث خواهد شد دوره های آموزش الکترونیک شرکت خود را مرتبط تر و گویاتر کرده و در ارائه استراتژی های آموزشی آنلاین از شرکت های رقیب پیشی بگیریم. در اینجا به 6 کلان روند آموزش الکترونیک در 2016 برای دیده بانی موثر روندهای نوظهور ارائه خواهد شد.
1- بازی های خشن وجدی
گیمیفیکیشن در یادگیری در سال های اخیر محبوبیت زیادی یافته است. هرچند، همه ی نشانه ها بیانگر این مطلب اند که بازهای جدی بخشی جدایی ناپذیر از یادگیری الکترونیک خواهد شد. شرکت های الکترونیکی موفق به دنبال توسعه استراتژی های گیمیفیکیشن خود خواهند بود.  بازی های جدی اغلب  شامل مدالها، نشان های افتخار و حتی اعضای هیات مدیره ای خواهد بود که در جستجوی راه هایی برای ارتقاء مدیرانشان در زمانی که اکثر کارکنان به امر یادگیری بی میل بوده و هیچ انگیزه ای از خود نشان نمی دهند، مفید می باشد. مدیرانی که تعاملات را تقویت کرده و آنها همچنین می توانند سطوح مختلف که زبان آموزان باید با هر سطح تمرکز بر روی یک درس کلیدی یا موضوع را کامل، دارا هستند. حتی اگر شما تجربه طراحی بازی قبل را نداشته باشند، شما هنوز هم فرصت برای توسعه برنده شدن در  بازی های جدیرا دارید  به لطف ابزار نوشتن پیشرفته که شامل قالب آموزش الکترونیک، تم ها و کتابخانه دارایی داشته باشید.
2-  دوره نوشتن خودکار و اتوماسیون :
اتوماسیون یک مفهوم نسبتا جدید در دنیای آموزش الکترونیک می باشد. هر چند بسیاری از ابزارهای آموزش الکترونیک تالیف ونوشتن اتوماتیک در قالب آموزش الکترونیک، تم ها، و دیگر دارایی های آنلاین برای برخی از زمان را ارائه داده اند، در این سال آن را به یک سطح جدید ارتقا یافته اند . این امرچه مفهومی برای  آموزش دهندگان الکترونیک حرفه ای خواهد داشت؟ کاهش موثر هزینه های  آموزش الکترونیک وصرفه جویی در زمان است. مجموعه ای از ابزارها  در حال حاضر فرآیندیکپارچه سازی کدهای خودکارسازی فرآیند را برعهده دارند. برای مثال، شما هم اکنون می توانید با حداقل تلاش دوره های آموزش الکترونیک شرکت خود را ارزیابی کرده  و یا به طور خودکار تنظیمات آموزشهای خود را به روز کرده و هر جنبه ای از تجربه آموزش الکترونیک خود را سفارشی کنید.
 
 
3- آموزش فناوری قابل پوشیدن:
گوگل گلس، اکولوس  ریفت، و سازمان دیده بان اپل تنها سه سازمان جهانی هستند که طوفانی از گجت های پوشیدنی را ایجاد کرده اند. دستگاه های با تکنولوژی پوشیدنی به یادگیرندگان فرصت تعامل با موضوع را به شیوه ای پویاتر داده است. آنها همچنین آموزش الکترونیک در دسترس تر و جذاب برای مخاطبان خود را، حتی کسانی که معمولا زمان باید برای دریافت آموزش رسمی را ندارند مفید می باشد. در آینده ای نزدیک، یادگیرندگان ممکن است شانس قدم زدن در محیط های آموزش مجازی را پیدا کرده  وخود را  در بازی های آموزش الکترونیک غوطه ور سازند. واقعیت افزوده شده این قدرت را دارد تا به شدت صنعت آموزش الکترونیک  و ماهیت آموزش آنلاین را تغییر دهید . حتی ابزارهایی همچون شبیه سازی های سه بعدی و سناریو ها می توانند طراحی این آموزش ها را کارآمدتر وهزینه فرایند ها را مقرون به صرفه تر کنند. با پیشرفت تکنولوژی مدرن، پیش بینی می شود که واقعیت مجازی (VR) فقط در اطراف گوشه ای از علم مدرن قرار گیرد.
 
4-  داده بزرگ:
داده های بزرگ یک معامله بزرگ است، به ویژه در حوزه آموزش الکترونیک در سال 2016. این داده ها توانایی و منش لازم را در خدمت  توسعه دهندگان این فننون می گذارد تا توانایی بهبود دوره های آموزش الکترونیک، خیاط سفارشی و هر فعالیت آموزش الکترونیک را بدست آورده و بینش ارزشمندی در رفتارهای یادگیری و عملکرد آن ها داشته باشد.  با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل، که بوسیله  انواع سیستم های مدیریت آموزشی ساخته شده است، شما باید از قدرت بیان خوبی برخوردار باشیدتابه خوبی استراتژی آموزش الکترونیک خود را اجرایی کنید و اطمینان حاصل شود که هر جنبه ای از دوره های آموزش الکترونیک خود در راستای اهداف عالی است. مقدار زیادی از ابزار بازخورد وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید مانند نظرسنجی، گروه های تمرکز، و ارزیابی آموزش الکترونیک. با این حال، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ شما بر مبنای آمارهای دقیق  و اعداد است که به هر عنصر از تجربه آموزش الکترونیکی عمق بیشتری می دهد. قبل از انتخاب سیستم مدیریت آموزشی خود مطمئن شوید که آیا این آموزش ها متناسب با تحیلی انجام گرفته بر مخاطبانتان می باشد یا خیر..
 
5- آموزش سیستم های مدیریت پاسخگو:
دوره های طراحی پاسخگو در تمام سیستم عامل و دستگاه ها در دسترس هستند. در اصل، این سیستم مدیریت آموزشی و یا ابزار های خودکاررا  تنظیم و عناصر دوره آموزش الکترونیک را از بلوک متن به تصاویر، بر اساس اندازه صفحه نمایش و رزولوشن ها تبدیل می کنند و  تضمین می کند که هر عضو از مخاطبان تجربه آموزش الکترونیک  را داشته و همان سود حاصل از دوره های آموزش الکترونیک را خواهد برد؟ هنگامی که شما به دنبال پاسخگویی ایده آل هستید سیستم مدیریت آموزش در نگاه سفارشی سازی ابزار است. این ویژگی به شما اجازه دریافت یک نگاه اجمالی از دوره های آموزش الکترونیک خود در صفحه نمایش های مختلف دستگاه تلفن همراه را می دهد، پس از آن شما می توانید به صورت دستی تنظیم عناصر خاصی را برای بهبود زیبایی شناسی و آموزشی اجاد کنید.
6- سیستم مبتنی برابر: 
همه چیز بهتر بر روی ابراست ، که احتمالا به همین دلیل بسیاری از سیستم مدیریت آموزشی در حال حاضر به سیستم عامل مبتنی بر ابر سوئیچینگ می باشد. ایده ابر آموزش شرکت بر اساس بوده است  که این آموزش ها پیوسته در حال رشد بوده و در محبوبیت گسترده ای هستند. اما انتظار می رود در سال 2016 در درجه اول توجه ها به سمتی باشد که بسیاری از سازمان ها در حال شروع به دیدن جوانب مثبتشان  بسیار بیشتر از منفی شان باشند.. امنیت داده ها یک مسئله ی مهم در گذشته بوده است. با این حال، اقدامات رمزنگاری پیشرفته در حال بهبود ایمنی از اطلاعات حساس بر روی ابراست. شرکت هایی که  رویکرد مبتنی بر ابر را دارند این مزیت را دارندتا هزینه های آموزش آنلاین را تاحد امکان کاهش داده و آن را در دسترس کارمندان خود قرار دهند.آنها همچنین می توانند طرح های آموزش آنلاین خود را با سهولت مقیاس و به روز رسانی محتوای در عرض چند دقیقه شامل مشخصات محصول و ویژگی های جدیدانجام دهند.
شما در حال حاضر ترکیب این روند استراتژی های آموزش الکترونیک خود راچگونه سازماندهی می کنید؟ آموزش تلفن همراه برای 2016خود را چگونه ارتقا می دهید؟  این روند ها را در سال آنیده چگونه ادغام می کنید؟ پس ماندن در بالای روند آموزش الکترونیک و به دنبال آخرین ابزار تکنولوژی حق طرفداران این روند نوین می باشد.
 
منبع: http:// www. elearningindustry.com


انتشارات

نشریه علمی آموزشی آینده پژوهی

 

فصلنامه علمی تخصصی شاخص کارآفرینی

 

1