• هنر ما معماری آینده مطلوب شماست
  • آینده هم اکنون است
  • هر چه آينده پيش بيني ناپذير تر ، آينده پژوهي ضروري تر
  • ما مخالفان سر سخت پیش بینی آینده هستیم/ما سازنده گان آینده هستیم
1
راهکارهای سرویس‌دهی شبکه‌های ارتباطی در مواقع بحران ارائه شد

 

به دلیل حیاتی بودن موضوع راهکارهای تداوم کسب و کار در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، معتبرترین مراکز تحقیقاتی و مخابراتی جهان راهکارهایی برای رویارویی با چالشها در مواقع بحران پیشنهاد کرده اند که از جمله این راهکارها می توان به استفاده از کامیون‌های مخابراتی، مخابرات ماهواره‌ای و استفاده از شبکه‌ های LTE تلفن همراه اشاره کرد.
براین اساس در ایران نیز این ۳ راهکار در جهت تداوم سرویس‌ دهی شبکه های مخابراتی در زمان بروز حوادث و مواقع بحران، در همایش تداوم کسب وکار به بحث و ارائه گذاشته شد.
این همایش با حضور مدیران سازمان فناوری اطلاعات ، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات سازمانی برگزار شد.
فرزاد فروردین عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای در این همایش درباره مدیریت شرکت‌های انفورماتیک و بهره‌گیری از کارشناسان متخصص در این حوزه، گفت: با پیشرفت روزافزون و شگفت آور فناوری اطلاعات، کسب و کارها هر روز بیش از پیش به صنعت IT وابسته می‌شوند و بدون آن نمی‌توانند به فعالیت ادامه دهند.
وی با اشاره به اهمیت ارائه بی وقفه سرویس های IT، گفت: از سوی دیگر هرگونه وقفه در سرویس‌ های مهم، هزینه و خسارت‌ های هنگفتی برای سازمان ‌ها به بارآورده و کسب و کار آنها را دچار چالش ‌های جدی خواهد کرد.
فروردین با ارائه راهکار جامع مبتنی بر شبکه همگانی داده، به انواع تهدیدات سرویس های اینترنتی اشاره و اضافه کرد: مشکلاتی از جمله خرابی تجهیزات و برنامه‌های کاربردی، خطاهای انسانی، حملات اینترنتی و بلایای طبیعی با نابودی داده‌ها یا از دسترس خارج کردن سرویس‌ ها، تهدیداتی کاملا جدی در این حوزه به شمار می‌روند.
عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای اظهار داشت: همایش تداوم کسب و کار تلاش دارد با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان، سازمان ‌ها را با بزرگی این تهدیدات، بحران های ناشی از آن و راه‌های مقابله با آنها آشنا کند تا در صورت وقوع، همواره آمادگی بالایی برای واکنش مناسب و به موقع به حوادث و بازگرداندن سیستم به سطح عملیاتی از پیش تعریف شده، وجود داشته باشند.

مهرانتشارات

نشریه علمی آموزشی آینده پژوهی

 

فصلنامه علمی تخصصی شاخص کارآفرینی

 

1